Як пише Live Science, у своєму дослідженні вчені вирішили дослідити, як кофеїн впливає на когнітивні здібності людей похилого віку. У кінцевому результаті дослідників цікавило, чи може кофеїн допомогти в лікуванні деменції, або старечого недоумства.

Для участі в дослідженні були запрошені 38 здорових осіб у віці від 55-91 року. Спочатку учасники пройшли серію тестів, які оцінювали рівеню їх уважності. Потім добровольці повинні були на тиждень відмовитися від напоїв із кофеїном.

Через тиждень учасникам або пропонували випити кави з кофеїном, або напій без кофеїну, а потім знову запрошували пройти тести.

Читайте також: Вчені розповіли, чому кава – корисна

Як виявилося, споживання кави з кофеїном поліпшувало середній час реакції. Крім того, люди при споживанні напою з кофеїном менше помилялися при проходженні "тесту Струпа", який оцінює здатність до планування і фокусування уваги. За цим тестом, людина повинна правильно ідентифікувати колір слова.

Проте кофеїн ніяк не впливав на швидкість рухів учасників, тобто на те, як швидко вони могли натискати кнопки при появі запитів. Дослідники визнають, що поліпшення, які вони спостерігали в експерименті, були не суттєвими. Однак вони припускають, що на людей з когнітивними порушеннями кофеїн може мати набагато більший ефект, ніж на здорових.