Як пише видання Еllе, часто хронічний стрес призводить тривоги, безсоння, болів у м’язах, гіпертонії, ослабленого імунітету тощо.

Американська психологічна асоціація підготувала 5 простих правил, які допоможуть побороти хронічний стрес.

Відмовитись від усього зайвого

Треба скласти список усіх справ, далі вибрати справді необхідні, а всі решта – викреслити. Також варто обговорити з керівництвом список своїх обов’язків і відмовитись від нових зобов’язань, поки не з’явиться відчуття, що рівень стресу знизився до прийнятного.

"Група підтримки"

Свої проблеми краще обговорити з другом або родичем. Можливо, співрозмовник вже переживав схожі труднощі і може поділитись досвідом.

Здоровий спосіб життя

Зміцнивши здоров'я, організм отримає енергії, необхідної для того, щоб справлятися з життєвими труднощами. Позитивний ефект можуть дати навіть невеликі зміни - наприклад, зменшення кофеїну. Прогулянки чи фізичні навантаження знижують тривожність.

Здоровий сон

Люди з хронічним стресом часто страждають від безсоння. Тому важливо лягати щодня приблизно в один і той же час та спати не менше 7-8 годин. Також варто починати розслаблятися вже за кілька годин до сну – послухати приємну музику, прийняти ванну тощо.

Позитивне мислення

Всьому, що відбулось, треба шукати позитивні сторони. Іноді стрес спричинений наполегливим бажанням робити все ідеально. І вибравши реалістичні стандарти рівень стресу знизиться.