Новоайдарська районна лікарня – найближчий до лінії фронту медичний заклад на північ від Луганська. Тут поранені у результаті бойових дій отримують кваліфіковану медичну допомогу. Й саме сюди привозять поранених жителів із прифронтової зони. Тут же допомагають і українським військовим. Завідуючий хірургічним відділенням новоайдарської районної лікарні каже – за час бойових дій прийняли із сотню українських солдатів.

Зараз тут лікують двох жінок із села Трьохізбенка, яке протягом останнього місяця щодня обстрілюють терористи. Одна із них – Наталія – розповідає: пішла до сусідів, щоб нагодувати тварин. Самі сусіди виїхали й попросили доглянути за господарством. У цей момент туди прилетів снаряд. Наталію у лікарню доставили військові.

Читайте також: Як живе Трьохізбенка

У обох пацієнток ампутували кінцівки. Новоайдарські хірурги врятували їм життя. Та попереду – тривалий період лікування і реабілітації. Лікарі кажуть – проблема в тому, що вони не завжди можуть вирушити на допомогу. Адже техніка до війни не пристосована. Тоді за справу беруться військові медики і міліція. Вивозити поранених їм доводиться під вогнем.

Місяць тому Новоайдарський район із тилового перетворився у прифронтовий. Його частиною стали населені пункти сусіднього Слов'яносербського району, частково захопленого терористами. Місцевій владі досі доводиться розвозити пенсії у БТР-ах. У частині населених пунктів немає газу та світла – під обстрілами електро- та газопостачання поновити не можливо.

Люди у прифронтових селах давно забули про нормальне життя, хоча й живуть не на самій ліній фронту. На порозі зима й вони хочуть лише одного – повернути те, що у них було раніше - світло, газ, тепло та мир у домі.