Звісно, екзотичні мандрівки – це не рукою подати. За екзотикою їдуть далеко. Тому, майте на увазі, "екзотичний" переліт може вас виснажити. Відтак, принаймні на перший день-два варто забронювати житло наперед, щоб приїхати з аеропорту, залишити речі й трохи відпочити, розповідає Орест Зуб.
Отож, все по порядку…
Для мандрівника, котрий зібрався в подорож, насамперед, постає питання базових витрат: як зекономити на перельоті, проживанні та харчуванні. Спершу, вирішуємо: як економно долетіти. Для того, щоб замовити недорогі авіаквитки, розповідає Орест, варто бути "гнучкими" і користатися тією пропозицією, яка найдешевша. Тож, спочатку визначаємося з датою мандрівки.
У мене, приміром, ненормований графік роботи. Ось бачу, є вигідна пропозиція кудись поїхати і я вже підлаштовуюся під дату, а не навпаки, – відзначає мандрівник.
Як недорого долетіти?
Нині існує чимало зручних бюджетних сайтів, де можна відносно дешево забронювати авіаквитки. До прикладу:
Avia.OpenMind.com.ua – пошуковий модуль, який інтегрований з міжнародною системою бронювання Amadeus, Galileo, Sabre, Sirena, Gabriel та інші. Особливість сервісу в тому, що можна забронювати рейс, а оплатити пізніше.
Momondo.com.ua – чудовий планувальник на декілька рейсів одночсно, а не лише між двома заданими пунктами, що справді вирішує багато питань.
Skyscanner.com.ua – цей ресурс шукає найбюджетніші авіарейси, а також інформацію про найдешевші готелі, прокат автомобілів та святкові пропозиції.
Тож питання перельоту вирішено – омріяне місце призначення обрано – квитки куплені.
Де зупинитися?
Далі усе впирається в проживання. Із житлом жодних секретів, каже Орест. З дешевих варіантів – обрати своєю домівкою на час подорожі недорогий хостел. Їх за кордоном купа. Умови проживання – прийнятні, є усе необхідне, аби почувати себе людиною. Тим паче, хостел знадобиться лише переночувати, адже решту часу – ви отримуватимете нові враження, пізнаватимете місця, людей та екзотичну культуру.
Не менш захоплюючою та бюджетною є так звана практика проживання "КаучСерфінґ". З англійської "CouchSurfing" перекладається як "мандрівка диванами". "КаучСерфінґ" – це онлайн-сервіс "найбільшої всесвітньої мережі гостинності", що дає можливість проживати у місцевих людей фактично у будь-якій країні світу. Каучсерфери безкоштовно діляться один з одним місцем для ночівлі під час подорожей.
Таким чином одним пострілом ви вбиваєте декілька зайців: мешкаєте безкоштовно, маєте місцевого друга, який буде в ролі екскурсовода, покаже відомі й маловідомі, але не менш захоплюючі місця та ще й нагодує традиційною місцевою їжею.
Разом з тим, "КаучСерфінґ" – це не лише дармовий спосіб перебування в іншій країні. В першу чергу, це обмін культурним досвідом і можливістю зануритися в іншу країну. До того ж, за правилами "гостинності" ви також маєте запросити свого іноземного друга відвідати вашу країну й показати місцеві принади.
Тож бюджетно забронювати житло можна на онлайн-сервісах:
HostelWorld.com – пошук і бронюванню хостелів майже у всіх країнах світу. Тут найбільша мережа костелів, гестхаусів і кемпінгів.
CouchSurfing.org – не просто безкоштовна ночівля по цілому світові, а нові локальні знайомства і друзі, а також культурний взаємообмін.
Чим харчуватися?
Якщо ви відкрили путівник і побачили список ресторанів – не поспішайте туди. Звісно, якщо маєте досить коштів, тоді це не про вас. Але ми ж говоримо про бюджетний відпочинок. На противагу недешевим ресторанам – вийдіть на вулицю і погляньте, де їдять місцеві. Це і буде ознакою "нормальних" цін на їжу. Тут усе просто.
Куди піти?
Як відзначив Орест Зуб, окрім, того, що варто побувати у різноманітних знаменитих екзотичних місцях, не менш захоплюючим є спілкування з місцевими. Саме вони забарвлять вашу подорож та зроблять її незабутньою.
Ви приїжджаєте, здебільшого наперед знаючи свій графік пересування. А місцеві уже підкажуть кращі місця. Хтось поїде на день народження і візьме вас із собою, у когось в друга буде весілля..., – каже досвідчений мандрівник.
Також, за словами Ореста, подорожуючи варто "уповільнюватися" і "занурюватися" в місцеве середовище. Тобто, не намагайтеся встигнути відвідати 5 країн Південно-Східної Азії за три тижні. Краще сконцентруйтеся на одному регіоні. Якщо ж пересуваєтеся з місця на місце то, принаймні, залишайтеся дві ночі на одному місці. Аби поїздка не перетворилася на "галопом по Європі".
Що не забути взяти із собою?
Речі у мандрівку краще збирати заздалегідь, щоб напередодні від’їзду хаотично не закидати в сумку все, що трапляється під рукою. Щоб не брати зайве і не забути необхідне, керуйтеся наступним списком речей для подорожі:
Документи – без них ви можете нікуди не виїхати або виявитися в дуже незручній ситуації.
Паспорти, якщо ж подорожуєте з дитиною візьміть свідоцтво про народження для дитини.
Квитки – покладіть відразу ближче до паспорта.
Гроші – без них не проживеш.
Страховий поліс або свідоцтво про страхування в поїздці. Якщо не має страхівки – нема чого їхати за кордон.
Водійські права – ви можете брати їх, щоб не носити з собою паспорт.
Фотоапарат – треба ж ділитися враженнями з друзями.
А також одяг, взуття, головні убори, сонцезахисні окуляри, аптечку, засоби гігієни. А ще, відправляючись в екзотичному напрямку, Орест радить взяти із собою зарядний пристрій – дорожній адаптер до розеток. Адже у далеких країнах екзотики, розетки, зазвичай, не європейського зразка.
З яких екзотичних країн починати?
Країною номер один є Таїланд. Саме з цієї найпростішої та найприємнішої країни багато людей розпочинають самостійні мандрівки. За словами Ореста, найкращим екзотичним регіоном для старту вважають країни Південно-Східної Азії. Йдеться про Камбоджу, В’єтнам, Лаос, Малайзію, Балі, частково сюди можна віднести Китай, Індію, Шрі-Ланку. Адже, ці країни відносно недорогі – упродовж місяця можна вкластися у тисячу доларів. А потім уже освоювати, приміром, Південну Америку та Африку.
Ангкор – стародавня столиця Камбоджі
Інше
Sputnik8.com – перспективний сервіс, котрий дає змогу місцевим мешканцям самостійно організовувати екскурсії у себе в місті чи на терені, а приїжджим досліджувати напрямки нестандартним способом, через "бачення" місцевого мешканця, а не стандартної турфірми.
TravelSim.com – чудовий варіант бути на зв’язку за кордоном, якщо у вас не має доступу до інтернету. Це проста Sim-картка до телефону, а роумінг працює майже у всіх країнах світу, а ще вхідні дзвінки практично всюди безкоштовні.
Якщо ви тільки починаєте подорожувати, вам можна лише позаздрити, адже перед вами – новий величезний світ, незвідані місця, нові знайомства, позитивні емоції та вражаючі спогади. Будьте гнучкими та відкритими до нових можливостей, посміхайтеся до інших людей і ваша подорож обов’язково вдасться.