Олександр. Мобілізований до армійських лав – на війні зазнав страшного поранення в ногу. Шансів зберегти кінцівку не було. Лікарі боролися з усіх сил, та після 17 операцій у них опустилися руки. Вирок – ампутація.

У Харкові зробили 3 операції, потом перевезли в центральний госпіталь у Києві, зробили там 17 операцій. За ногу боролися, бо хотіли 4 рази її отрізать,
— розповідає військовий.

Вже перед самою ампутацією поранених взялася лікувати приватна лікарня. Там медики навчилися вирощувати кістки та шкіру.

Саму тканину ми можемо вирощувати буквально з любої тканини дорослого організму. Золотий стандарт для вирощування із своєї тканини, із своїх клітин і потім її повернення тому ж самому пацієнту. Це аунтологічна трансплантація,
— пояснює медик.

Коштує повна реабілітація недешево. В середньому порятунок кінцівки від ампутації близько 150 000 гривень. Та порівняно з протезом за 100 000 чи лікуванням за кордоном – це непогана альтернатива.

Самі ж бійці здебільшого не можуть заплатити таку суму за врятовану кінцівку. Держава поки не допомагає. Тому збирають гроші волонтери. Зараз, розповідають вони, на лікування зібрано 1 456 000 грн. Це 91% від потрібної суми.

Від операції до першого кроку на оновленій нозі може минути від шести місяців до року. А після – повноцінне та здорове життя.