Нове дослідження опублікувало видання JAMA Insights.

Читайте також: Все про коронавірус: 12 корисних статей

Суть дослідження

Вчена Лідія Буруіба з Массачусетського технологічного інституту записала процес чхання камерою з частотою 2000 кадрів на секунду.

Виявилося, що хмара крапель поширюється на 7–8 метрів. Осідаючи, вони забруднюють поверхні патогенами. При цьому відіграє роль не тільки діаметр крапель: залежно від вологості повітря вони можуть затримуватися від декількох секунд.


Багатофазна турбулентна газова хмара від людського чхання/Фото: jamanetwork.com

Якими рекомендаціями користуються наразі

Досліджень щодо того, як далеко коронавірус передається під час чхання, ніхто не проводив. Медики спираються на загальноприйняті рекомендації, які в 1930-х роках були запропоновані вченим Вільямом Уеллсом.

Тоді він припустив, що краплі під час чхання й кашлю діляться на великі та маленькі. Перші швидко осідають в невеликому радіусі від того, хто чхнув або кашлянув, а маленькі зберігаються в повітрі довше, але потім вода з них випаровується і патогени залишаються в підсушеному вигляді. Сам Уеллс тоді говорив, що ці дані лише теоретичні, але ними досі керуються в усьому світі.


Скільки часу коронавірус активний на поверхнях/Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.