Група вчених з MIT працювала над вивченням голосових маркерів неврологічних захворювань. З початком пандемії вони вирішили знайти в мові сліди запалення дихальної системи, що викликає COVID-19. Про це пише MIT News.

Читайте також Майже 80% хворих на COVID-19 не мають симптомів

Як вчені виявили біомаркери в голосі

Для початку дослідники прослухали записи мови хворих знаменитостей, викладені в YouTube, і порівняли їх з тим, як вони говорили до хвороби.

Потім, опрацювавши аудіозаписи розмови пацієнтів з COVID-19, у яких ще не проявилися симптоми, вчені виявили голосові біомаркери – або вимірювані індикатори цього захворювання.


Як голос допоможе виявити безсимптомних носіїв коронавірусу / Фото news.mit.edu

Запалені м'язи можна почути

Біомаркери виникають через порушення в русі м'язів дихальної, ларингальної або артикуляційної систем, що виникають внаслідок запалення при COVID-19.

Отримані дані вказують на те, що біомаркери голосової системи можна використовувати для виявлення COVID-19, що протікає у пацієнтів без симптомів,
– резюмували вчені.

Це допоможе відстежувати безсимптомних хворих

Саме безсимптомних пацієнтів вважають найбільшою небезпекою, адже вони значно ускладнюють боротьбу з поширенням коронавірусної інфекції.

Дослідники планують розробити програму і вже уклали договір з Інститутом досліджень мозку MIT на інтеграцію технології діагностики в додаток VoiceUp, який створений для вивчення зв'язку голосу і депресії.