У відкритих джерелах щодо вакцини є дві суми. Зокрема, 59,5 доларів за дві дози. Про це повідомив глава "Медичних закупівель" Арсен Жумаділов у фейсбуці.

До теми Україна могла отримати нижчу ціну на вакцину від COVID-19: Степанов сам призначив постачальника

За словами Жумаділова, таку ціну пропонували урядові служби китайського міста для своїх жителів. Вартість дози становила 29,75 долара за одиницю. Глава підприємства зауважив, що це не може бути приводом для занепокоєння, враховуючи ту ціну, яку має Україна – 17,85 долара.

Чому ціна для Індонезії нижча, ніж для України

Проте для Індонезії ціна становитиме 13,57 долара за дозу, що майже на чверть нижче від української ціни. Однак Жумаділов наголосив, що Індонезія не тільки замовила товар, а й запропонувала майданчик, аби випробувати вакцину-кандидата.

Державна фармацевтична PT Bio Farma виступила партнером компанії Sinovac для проведення третьої фази клінічних випробувань,
– додав Жумаділов.

Таке партнерство і забезпечило гнучку ціну. Крім того, глава підприємства зауважив, що Індонезія замовила не 1,9 мільйона доз, як Україна, а 140 мільйонів. При цьому позиція перемовин азійців сильніша, ніж в українського закупівельника.

До того ж Індонезія купує речовину "in bulk". Це означає, що вторинне пакування, маркування, контроль серій виконують індонезійці.

Вакцинація від коронавірусу в Україні: коротко

  • Україна сподівається отримати перші партії вакцин проти коронавірусу у січні – лютому 2021 року.
  • 16 мільйонів доз країна отримає в межах програми COVAX.
  • 1,8 мільйона доз вакцин замовили у Sinovac. Проте якщо ефективність препарату буде менше ніж 70%, угоду зірвуть.
  • Крім того, 1,5 мільйона доз препарату має передати Польща.