Джерело: The New York Times

Раніше ВООЗ не рекомендувала вагітним вакцинуватися проти коронавірусу препаратами виробництва Pfizer/BioNTech і Moderna, якщо жінки не належать до груп ризику. Після протестів організація змінила свою думку.

Читайте також В Україні за добу підтвердили 4 685 нових випадків COVID-19: статистика

У четвер, 29 січня, кілька експертів висловили розчарування попередньою позицією ВООЗ. Вони зазначили, що ця заява суперечить вказівкам з цього ж питання від Центрів США з контролю та профілактики захворювань, і заплутає вагітних жінок, які шукають чітких порад.

Як пише видання, вакцини компаній Pfizer-BioNTech та Moderna не виявили жодних шкідливих наслідків у дослідженнях на тваринах, незважаючи на те, що їх ще не випробували на вагітних жінках.

Експерти вважають, що технологія, яка використовується в вакцинах, в цілому безпечна.

Виходячи з того, що ми знаємо про цей вид вакцини, у нас немає ніяких конкретних підстав вважати, що будуть певні ризики, які переважили би переваги вакцинації для вагітних,
– заявили у ВООЗ.

The New York Times наголосило, що вагітні жінки традиційно виключаються з клінічних випробувань. Це залишає прогалини в наукових даних про безпеку ліків і вакцин для жінок і їхніх майбутніх дітей.