Як розповів директор Європейського бюро ВООЗ Ганс Клюге, розповсюдження хвороби вдається стримувати завдяки локдаунам та обмеженням. Про це Клюге сказав в інтерв'ю виданню НВ.
Читайте також Новий штам коронавірусу виявили ще у Франції
Коли активно застосовуються заходи профілактики та контролю над вірусом, він йде на спад. Варто розслабитися — знову бачимо швидке зростання кількості хворих,
– зазначив він.
Клюге наголосив, що ВООЗ обережна з прогнозами, адже подібні віруси розвиваються щонайменше два роки. Він додав, що рік життя з COVID-19 змінив не тільки правила етикету, але і правила життя.
Зокрема, Клюге прокоментував нову мутацію коронавірусу у Великій Британії. За його словами, віруси з часом змінюються, зокрема COVID-19.
"Сьогодні в усьому світі ідентифіковані сотні різновидів цього вірусу, і ми уважно за ними стежимо. Більшість змін практично не вплинули на те, як він передається, або на тяжкість захворювання. Причина, через яку нас особливо цікавить варіант SARS-CoV-2 з Великої Британії, полягає в тому, що він має кілька комбінацій мутацій. Ми все ще вивчаємо вплив цих мутацій на здоров’я людини. Поточні дані ще не остаточні — ми не знаємо, чи поширюється цей варіант легше, чи викликає важче захворювання і чи вплине він на ефективність тестування і вакцин", – сказав директор Європейського бюро ВООЗ.