Методика лікування — інноваційні клітинні технології. Іншими словами, вітчизняні біологи навчились вирощувати нові кістки. Це дозволяє замінювати уражені та мертві частини кісткових тканин на нові.

20-річному бійцю Володимиру Домничу загрожувала ампутація стопи: понад рік тому осколки поранили хлопцеві обидві ноги, у лівій — пошкодило три кістки.

Після того, як у мене зрослася шкіра, із госпіталю мене виписали. Але ходити було боляче: кістки не загоїлись, ніякої опори. Лікар сказав, що можна або лишити так, або обрізати половину стопи,
— розповів Володимир.

Альтернативне лікування — зрощування кісток. Усі потрібні для нього матеріали закуповують за кордоном, тож воно дорого коштує.

Але всі витрати на себе беруть волонтери так званого "Народного проекту". За півтори роки на ноги поставили понад півсотню бійців.

Отримуємо добро від лікаря, що у цьому випадку постраждалого можна вилікувати. Тоді починаємо збір коштів. Починаємо лікувати тоді, коли зібрано принаймні 50% усієї суми. Далі вже збираємо по ходу,
— пояснила волонтер "Народного проекту" Ольга Арчібасова.

Але проблема не в коштах, кажуть фахівці. Чиновники з Міністерства охорони здоров'я скептично ставляться до реабілітації за допомогою біотехнологій. Аби отримати державну ліцензію на новітні методики лікування, потрібно пройти величезну кількість інстанцій.

Читайте також: Порошенко назвав найгірший сценарій для повернення Донбасу