Керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко заявив, що наразі в Україні фіксують найнижчий рівень госпіталізацій хворих на коронавірус з початку 2021 року. Водночас захворюваність є меншою ніж на початку весняної хвилі COVID-19.

Читайте також Уряд пропонує пом'якшити карантинні обмеження: що дозволять

За словами Ганиченка, коли в країні є спад захворюваності на COVID-19, поступове зменшення карантинних обмежень є виправданим. Як він зауважив, Україні варто повертатися до звичного життя й виходити з карантину, як це було у 2020 році після тотального локдауну.

Ось таке виважене послаблення карантину має сенс,
– наголосив він.

Пом'якшення карантину в сфері культури й туризму

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко зауважив, що окремі пункти з постанови Кабміну діятимуть за умови негативного тесту на COVID-19 або документа, який підтверджує отримання повного курсу вакцинації у відвідувачів чи організаторів певних заходів.

"Наразі вже сформовані детальні пропозиції предметних змін до постанови. Найближчим часом розраховуємо на їхній розгляд", – наголосив міністр.

До теми Якою буде ситуація з COVID-19 в Україні на початку літа: прогноз науковців

За словами Ткаченка, сфери культури, туризму й гостинності зазнали чи не найбільших втрат під час карантину. Через це для них варто забезпечити хороші умови роботи.

Які обмеження можуть скасувати

  • У Кабміні пропонують послабити частину обмежень, які наразі діють у жовтій зоні карантину.
  • Мовиться про розширення можливостей для проведення масових культурних заходів, дозвіл на роботу різних типів засобів розміщення, зняття часових обмежень для закладів громадського харчування.
  • Крім того, в уряді хочуть дозволити перетин кордону іноземцям. Щоправда, там не уточнили, про які саме країни мовиться.

Ганиченко розповів про послаблення карантину: дивіться відео