Спалах поліомієліту в Україні підтвердили у Міністерстві охорони здоров’я. У Міністерстві вирішили посилити епідеміологічний нагляд на всій території України та взяти додаткові проби у всіх, хто контактував з хворими дітьми на Закарпатті. Також буде створено Оперативний штаб з реагування та протидії розповсюдженню захворювання.

У МОЗі заметушилися після того, як у Закарпатській області зафіксували два випадки поліовірусу у дітей 4-ох років та 10-ти місяців. Їх обох паралізувало. Це сталося 30 червня та 7 липня цього року. Обоє не мали щеплення від вірусу.

Фахівці говорять про зменшення рівня вакцинації в Україні з 2008 року. У 2014 році тільки 49% дітей були щеплені від поліоміеліту.

Спалах поліомієліту

– У спалаху поліомієліту винні всі: і лікарі, тому що не займаються профілактикою захворювання, і батьки, які не дбають про здоров'я дітей. Також є політики, які на цьому, як правило, здобувають собі певних дивідендів і готові спекулювати на цьому питанні.

На сьогоднішній день, ми маємо у Києві і в цілому по Україні вакцини від поліомієліту приблизно на 2-3 місяці. За кількістю – це 20 тисяч 400 доз.

– Дорослі цим вірусом також можуть заразитись. Ця хвороба дуже підступна. На 100 або 1000 випадків хвороби – лише один паралітичний випадок. Всі інші будуть носіями вірусу і будуть розвозити його по Україні.

Це мутований вірус, якого раніше у нас не було. Перші ознаки вірусу не специфічні. Це можуть бути ознаки застуди або кишкових розладів.