Міністерство охорони здоров'я Молдови вже затвердило національний план вакцинації населення проти COVID-19, пише агентство Moldpres.

До теми Вакцинація проти коронавірусу у світі: які країни лідирують за кількістю щеплень

План вакцинації проти коронавірусу в Молдові

  • На 1-му етапі вакцинують співробітників установ медико-санітарної та соціальної допомоги.
  • На 2-му етапі людей старшого віку та тих, хто має супутні захворювання, працівників освіти, правоохоронних органів і силових структур.
  • На 3-му етапі щеплення робитимуть усім охочим, незалежно від віку.

У МЗС країни заявили, що вакцинація буде безкоштовною для всього населення країни. Влада закупить вакцини шляхом державних коштів у результаті двосторонніх переговорів.

Раніше чиновники вважали, що вакцина Pfizer від COVID-19 є "недосяжною мрією" для країни.

Довідка. З початку пандемії в Молдові захворіли на COVID-19 понад 150 тисяч людей. Станом на 12 січня 2021 року в країні одужали близько 140 тисяч хворих, померли від ускладнень 3 176 пацієнтів.

Вакцинація проти коронавірусу в світі: останні дані

  • На початку січня 2021 року в 35 країнах світу стартувала вакцинація проти COVID-19.
  • Щеплення проводять препаратом від Pfizer і BioNTech. Ефективність цієї вакцини становить 95%. Препарат називається Comirnaty. Це двокомпонентна вакцина, яку вводять в руку двічі з інтервалом щонайменше 21 день.
  • Друга вакцина, яку використовують для імунізації населення – AsrtaZeneca Оксфордського університету. Її ефективність становить в середньому 70%. Однак цей показник виріс до 90% в групі добровольців, яким спочатку давали половину дози, а потім повну дозу.
  • І третя вакцина компанії Moderna, її ефективність становить 94,1%, а проти важкої форми коронавірусу – 100%.