У підсумковій статті науковці нагадали, що перенесений у ранньому віці сильний стрес збільшує ризик появи психічних розладів у подальшому. Відштовхуючись від цієї ідеї, вчені провели досліди на лабораторних щурах.
Новонароджених тварин розділили на дві групи, які поділили ще на дві підгрупи. Перша група протягом перших дев'яти днів росла в умовах стресу, тоді як в життя другої ніхто не втручався. Половині щурів, які росли у стресі, давали звичайну їжу і питво, а в раціон інших вчені додали напій з цукром. Таку ж харчову модель застосували і до щурів, які росли без стресу.
У результаті вчені з'ясували, що у щурів, які харчувалися солодощами і жили без стресу, гіпокамп змінився таким же чином, як і у щурів, які пережили важкі дні в дитинстві і навіть не пробували цукор. Найсильніше гіпокамп змінився у щурів з підгрупи "стрес плюс цукор", а найздоровішими виявилися тварини, які росли в звичайній обстановці і на звичайній дієті.
Під змінами мозку вчені мають на увазі викид "гормону стресу" – кортизолу. При високому рівні цього гормону виникає негативний вплив на гіпокамп; мозок і серце переходять у стан підвищеної готовності, і в міру наростання рівня кортизолу гине все більше нервових клітин – до тих пір, поки не виникне розлад пам'яті і розумової функції.
Вчені наголошують важливість свого відкриття: сучасні діти споживають занадто багато солодкого, що, очевидно, може позначитися на роботі їхнього мозку в майбутньому.
Читайте також: Вчені з'ясували чому людей тягне на солодке та алкоголь