Хоча у всьому світі про цю небезпечну хворобу вже давно забули, торік Україна пережила її спалах через брак вакцин.

Своїх вакцин Україна не виробляє, а закупити їх за кордоном у повному обсязі ми не могли останні шість років. І тепер країна має один з найнижчих показників вакцинації у світі.

Імунітет від деяких небезпечних хвороб, зокрема туберкульозу, має лише половина населення.

Уряд безумовно має рішучий намір підвищити обсяг охоплення імунізації. Для нас це пріорітет, для нас це важливе завдання . І ще раз повторюю – це питання національної безпеки України,
– заявив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко.

Вакцини від інфекційних вірусних хвороб в Україні вже є. Регіони забезпечені ними більш ніж на 90%. Медики збираються виправляти ситуацію і вводити антигени дітям, які пропустили щеплення в останні роки.

В цьому і в наступному роках ми можемо вакцинувати новонароджених. Але, як зазначалося раніше, від 2008-2009 років все зменшується і зменшується кількість вакцинованих дітей. Ми мусимо охопити всіх тих, які не були вакциновані,
– прокоментувала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Аби запобігти спалахам інфекційних вірусних захворювань, рівень вакцинації населення має становити 95%. Зараз щеплення своїм дітям робить лише половина батьків в Україні. Торік лише кожна десята дитина була вакцинована проти туберкульозу, а від коклюшу, дифтерії і правцю – лише 2%.

Читайте також: Топ-продукти, які покращують самопочуття в холод