17 березня чилійська влада почала вакцинувати своїх полярників і військових.

Читайте також Чи може людина захворіти на коронавірус після вакцинації: лікар пояснив нюанси

Для проведення вакцинації був обраний препарат від китайської компанії Sinovac Biotech.

Співробітник Чилійського антарктичного інституту Марсель Андраде розповів, що грудневий спалах захворювання на станції в Антарктиді був контрольованим. Однак саме ці випадки захворювання постійно нагадували про необхідність якомога швидше розпочати вакцинацію.

Це (початок вакцинації) стало полегшенням. У нас немає стільки рейсів і кораблів, які б відправлялися кожен день. Складно перевозити людей, які хворіють і становлять небезпеку для оточення,
– вважає Андраде.

Перші випадки інфікування в Антарктиді

Нагадаємо, 22 грудня стало відомо, що на чилійській дослідницькій станції O'Higgins в Антарктиді виявили 36 випадків COVID-19. Це були перші повідомлення про інфікування коронавірусом на континенті.

Тоді зараження підтвердили у 26 членів армії Чилі та 10 працівників технічного обслуговування. Станція O'Higgins є однією з 13 чилійських баз в Антарктиді, яка розташована недалеко від найпівнічнішої точки Антарктичного півострова.

Вакцинація у Чилі: коротко

  • Станом на 18 березня у Чилі вакциновано понад пʼять мільйонів осіб.
  • Майже третина населення вже отримала першу дозу препарату.
  • Військові, які перебувають на двох інших чилійських базах в Антарктиді, мають отримати свої перші дози після поліпшення погодних умов. Наразі літаки не можуть до них дістатися.
  • Усі туристичні поїздки в Антарктиду тимчасово скасовані.