Експерти побоюються, що варіація SARS-CoV-2 під назвою B.1.1.7, яка має велику кількість мутацій, може обійти імунний захист, сформований вакцинами. Але дослідники зі штаб-квартири BioNTech в Майнці провели лабораторне дослідження. Поки що воно не рецензоване, препринт опублікований на порталі bioRxiv.

До теми Африканський штам коронавірусу є на 50% більш заразним

Вчені виявили, що версія вірусу в пробірці нейтралізується антитілами з крові 16 пацієнтів, які отримували вакцину в попередніх випробуваннях. Важливо, що половина учасників дослідження була віком старше 55 років.

У компанії зазначили, що нові результати дослідження не мають значущої різниці між результатами, отриманими під час лабораторних тестів на сурогатних версіях оригінального штаму коронавірусу, зібраних у Китаї в січні минулого року.

Але автори попередили, що "безперервна еволюція SarS-CoV-2 вимагає постійного контролю за значущістю змін для підтриманого захисту нині дозволеними вакцинами".

Проведений лабораторний тест є першим у своєму роді.

Що відомо про новий штам коронавірусу з Британії:

  • Вважається, що новий штам міг розвинутися в пацієнта у Великій Британії або ж був імпортований з країни з нижчою здатністю відстежувати мутації.
  • За попередніми даними, мутований вірус заразніший за попередні версії.
  • Велику Британію поступово ізолювали від решти світу. Але вірус встиг "просочитися". Нині його фіксують у багатьох країнах.


Головне про новий штам коронавірусу / Інфографіка 24 каналу