Джерело: Moderna Inc

Дослідження проходили in vitro – сироватка крові людей, щеплених вакциною, використовувалась проти нових штамів у лабораторних умовах.

До теми Алергія на COVID-вакцину від Moderna: скільки важких випадків було у США

Дослідження проводилось у співпраці з Центром досліджень вакцин (VRC), Національним інститутом алергії та інфекційних хвороб (NIAID) та частково з Національним інститутом охорони здоров’я США.

Загалом у зразках крові щеплених людей виробилися нейтралізуючі антитіла до всіх ключових варіантів вірусу, зокрема й до B.1.1.7 і B.1.351, виявлених у Великій Британії й ПАР відповідно. У повідомленні йдеться, що застосування 2 доз вакцини в обсязі 100 мікрограмів захищає від усіх виявлених нині штамів COVID-19.

Окрім цього, у Moderna планують протестувати додаткову (тобто третю) дозу своєї вакцини. Так вчені мають визначити, чи здатна вона збільшити кількість нейтралізуючих титрів проти нових штамів.

Компанія анонсувала розробку ще однієї вакцини

У компанії заявили, що працюють над розробкою ще одного виду вакцини проти штаму, виявленого в ПАР. Розробники переконані, що нова версія препарату "зможе посилити нейтралізуючі титри в комбінації з усіма провідними потенційними вакцинами".

Що варто знати про вакцину від Moderna

  • Це двокомпонентна вакцина під назвою мРНК-1273. Її водять двічі з інтервалом 28 днів.
  • Її ефективність проти коронавірусу становить 94,1%, а проти важкої форми хвороби – 100%.
  • Раніше вакцина була занадто складною для зберігання. Але вченим вдалося її стабілізувати.
  • Загалом препарат може зберігатися до 6 місяців у медичних морозильних камерах, 30 днів у побутових холодильниках та навіть при кімнатній температурі, але лише до 12 годин.
  • Вакцина від Moderna є найдорожчою. Одна доза коштує від 27 до 37 доларів. Кінцева вартість препарату залежить від розміру партії, яку хотітиме замовник.
  • Використання мРНК-1273 дозволено в ЄС, США, Канаді, Ізраїлі та у європейських країнах поза межами Євросоюзу, зокрема, у Великій Британії та Швейцарії.