З понад 4 мільйонів людей, щеплених у США станом на 10 січня, лише 10 мали важкі алергічні реакції (анафілаксію). Про це повідомляє Центр з контролю та профілактики захворювань (CDC), пише CNN.

До теми Алергія на вакцину від Pfizer: США оприлюднили детальну статистику тяжких випадків

Цікаво, що усі 10 важких алергічних реакцій на вакцину від Moderna були у жінок. Симптоми почалися швидко після введення препарату. Нині пацієнтки вже одужали.

Перед щепленням 9 пацієнток мали задокументовану історію алергії, а більш ніж половина жінок мала анафілактичний анамнез. Натомість алергія на вакцину раніше була лише в 1 людини. В інших алергічні реакції виникали на різні речі – лікарські препарати, контрастні речовини, які використовуються в деяких медичних візуалізаціях, 1 жінка мала харчову алергію.

Також CDC проводив моніторинг побічних реакцій та зібрав 1 266 звітів про побічні ефекти, пов’язані з вакциною Moderna. Більшість повідомлень про побічні явища в кінцевому підсумку виявились не пов'язані з вакцинацією.

Чому не варто боятися виникнення алергії на вакцину

  • Анафілаксія може загрожувати життю, але при негайному та невідкладному лікуванні алергічної реакції можна позбутися.
  • Адміністрація США з питань харчових продуктів і медикаментів вимагає, щоб усі пункти щеплень мали кваліфікованих спеціалістів з реагування та лікування анафілаксії.
  • Поширеність випадків анафілактичного шоку – 5 випадків на 100 000 людей в рік.
  • Горіхи, молоко, яйця, морепродукти, пшениця та соя найчастіше стають причиною анафілактичного шоку. Попри це, ці продукти мають шалений попит у всьому світі. Більшість з людей вживають їх ледь не щодня.
  • Натомість середній показник смертності внаслідок коронавірусу становить в середньому 6-7%. Цей показник варіюється залежно від країни та стану систем охорони здоров'я. Загалом щодня від нього помирають тисячі людей по усьому світу.
  • Окрім цього, боротьба з пандемією спричинила сильне навантаження на системи охорони здоров'я та призвела до міжнародної кризи.