Вакцина стала доступна одночасно для всіх держав Євросоюзу. Про це у своєму зверненні заявила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Читайте також У ВООЗ вважають, що пандемія COVID-19 лише на середині шляху

Ми починаємо перегортати сторінку важкого року. Сьогодні день доставки, а завтра вакцинація проти COVID-19 почнеться по всьому ЄС. Вакцина стала доступна одночасно для всіх держав ЄС, і люди почнуть приймати вакцину в Афінах, у Римі, у Гельсінкі, в Софії. Наші Європейські дні вакцинації – це зворушливий момент єдності і європейської історії успіху,
– сказала глава Європейської комісії.

Вона додала, що дуже скоро ЄС матиме більше вакцин, як тільки буде підтверджено їх безпеку і ефективність.

Так, ЄС забезпечив достатню кількість вакцин для всього населення блоку, а також мешканців країн Європейської економічної зони.

"Вакцинація дозволить нам поступово повернутися до нормального життя… Але доки цього не сталося нам потрібно зберігати пильність. Ми маємо захищати себе і своїх близьких від вірусу. Лишаємося в безпеці разом. Зробімо 2021 рік нашим роком відновлення і надії", – наголосила фон дер Ляєн.

Нагадаємо, Україна веде перемовини зі світовими фармацевтичними компаніями щодо закупівлі вакцини. Зокрема, з урядами Індії, Великої Британії та Франції.

Зауважимо, Міністерство охорони здоров'я України вже опублікувало план вакцинації українців проти коронавірусу, який складається з 5 етапів.