За словами Ляшка, законом України про захист населення від інфекційних хвороб чітко передбачено, що обсерватори, ізолятори, а також інші спеціалізовані заклади створюються на місцях органами місцевого самоврядування і органами місцевої виконавчої влади, тому й медичне забезпечення повинно плануватись органами місцевого самоврядування.

Читайте також Коронавірус в Україні: кількість хворих – 942

Він додав, що у МОЗ прописали чіткі критерії і рамки, які повинні бути в обсерваторах, щоб запобігти поширенню коронавірусної хвороби.

Відтак спеціалісти разом з обласними державними адміністраціями проведуть огляд усіх потенційних місць для обсервації і потім буде сформовано табличку, чи відповідають вони зазначеним вимогам, і це буде новий реєстр всіх місць для обсервації, які будуть існувати на території України.
Обсервація – що це?
Це один зі шляхів виходу з карантину. Обсервація відбувається тоді, коли здорових людей відправляють в умови ізоляції для постійного медичного спостереження, щоб виключити поширення вірусу.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.