Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я та головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в інтерв'ю виданню "Сегодня".

Читайте також: Уряд виділив додаткові 3 мільярди гривень на боротьбу з COVID-19: на що підуть гроші

За словами Ляшка, керівництво Академії медичних наук погодились працювати над розробленням вакцин, якщо у них буде для того необхідна база.

Віктор Ляшко
“Ми ухвалили спільне рішення, що побудуємо одну лабораторію на території Інституту епідеміології, яка працюватиме як для практичних досліджень, які зараз проводяться для коронавірусної хвороби, так і для наукових досліджень. Це нам дасть змогу поєднати науку і практику”.

Надалі ми зможемо розробляти певні діагностичні тест-системи або досліджувати ефективність лікування певних препаратів. Також буде можливість займатися розробкою імунобіологічних препаратів.

До теми: Випробування українського препарату проти COVID-19 дозволили у 5 лікарнях: наказ МОЗ

Чому Україна повинна мати свою лабораторії для створення вакцин? Україна не займається розробкою та створенням вакцин. Натомість така ситуація ставить Україну в незручне становище, адже їй доведеться залежати від тих, хто погодиться продати вакцину проти COVID-19.

Як відрізняються тести на коронавірус
Як відрізняються тести на коронавірус / інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.