Показник захворюваності на грип в Україні незначно перевищив епідпоріг, повідомила лікар-епідеміолог Центру громадського здоров'я Оксана Кошапко під час брифінгу.

Читайте також: В Україні масово закривають школи на карантин: список областей

Перевищення епідпорогу незначне – всього 1,4%. Частина регіонів знаходиться в передепідемічних рівнях,
– зазначила Оксана Кошапко.

В трьох регіонах країни зафіксовано середній рівень епідактивності – це Тернопільська, Житомирська та Хмельницька області. Наразі в Україні циркулює переважно вірус грипу АH1N1.

Лабораторно підтвердили 13 летальних випадків, зокрема, смерть однієї дитини віком до чотирьох років. Летальні випадки зафіксовані в Житомирській, Запорізькій, Тернопільській, Черкаській та Рівненській областях.

Більшість померлих мали хронічні захворювання і не були щеплені.

Для порівняння, в минулому епідсезоні було зафіксовано близько 60 летальних випадків.

За словами Кошапко, в поточному епідсезоні істотно зросла кількість вакцинацій від грипу: вакциновано близько 220 тис. людей, в той час як в минулому епідсезоні – 161 тис. осіб.

Грип – симптоми
Зазвичай симптоми грипу з’являються раптово. Найчастіше це різке підвищення температури тіла (понад 38 °С), головний біль, біль у м'язах, біль у горлі, кашель та нежить.

Дивіться відео кореспондентів 24 каналу про закриття шкіл на карантин:

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.