Про це в ефірі ЕСПРЕСО.TV повідомила депутат фракції Об’єднання "Самопоміч", заступник голови парламентського Комітету з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.

"За підсумками комітетських слухань щодо проблеми медичного забезпечення учасників АТО, відповідно до депутатських доручень, уряд має у 10-денний термін провести інвентаризацію ліжко-місць, умов, технічного забезпечення медичних установ різних форм власності та відомчої підпорядкованості", – повідомила депутат.

Читайте також: Депутати "Самопомочі" провели інспекцію прифронтових лікарень

Це, за словами Ірини Сисоєнко, дасть змогу профільному комітету ВР бачити повну картину щодо можливостей військових і цивільних госпіталів приймати на лікування постраждалих бійців, а для санаторно-курортних закладів – проводити посттравматичну реабілітацію.

Також депутат повідомила, що, відповідно до депутатського доручення, найближчим часом має бути створено спільний міжвідомчий координаційний центр з питань протезування, медичної та психологічної реабілітації і учасників АТО, і цивільних.

Сисоєнко наголосила, що протезування постраждалих краще проводити в Україні, а не за кордоном.

Читайте також: Що потрібно бійцям АТО для отримання безкоштовного протезу

"У нас є для цього потрібні спеціалісти і є технічні можливості. За кошти, необхідні для транспортування, лікування, протезування, реабілітації і подальшого медичного супроводу однієї людини за кордоном, в Україні можна забезпечити кілька десятків постраждалих", – пояснила депутат.