Протезуватись бійцям експерти радять в Україні. Кажуть, що в нас спеціалісти професійні, а з імпортних комплектуючих можуть зробити сучасні протези. Держава гарантує безкоштовно протезувати кожного пораненого вояка. А от на реабілітацію в іншій країні грошей в бюджеті не передбачено.

Щоб отримати гроші від держави на протез, потрібні: паспорт та ідентифікаційний код, довідка від командира бойової частини про отримані травм і висновок військово-медичної комісії. Документи слід подавати в орган соцзахисту, щоб стати на чергу, або ж — вирушати до протезиста.

Читайте також: Філарет передав на передову карети швидкої допомоги

Зазвичай, майстри можуть одразу зробити протезування власним коштом. Потім їм держава компенсує витрати. Втім тут є певне "але". Щороку такі організації перевіряють на кваліфікацію. І процедура ця забюрократизована.

Затримка є, не заперечують у профільному відомстві. Мовляв, приймають документи за старими вимогами. Обіцяють систему спростити. Щоправда, коли — не кажуть.

На протезування одного бійця АТО держава може виділити майже 300 тисяч гривень. За бюджетні кошти вже протезували 22-х людей. Своєї черги чекають ще 70.