Про це повідомляє пресслужба МОЗ. Другу трансплантацію серця бригада кардіологів із Київського інституту серця разом із ковельськими медиками провели 3 лютого. Донором став 42-річний чоловік, якому діагностували смерть головного мозку. Родичі померлого підписали згоду на донорство.

Читайте також: Стали відомі ціни на трансплантацію органів в Україні

Цим рішенням вони допомогли врятувати два житті. Серце дісталося 59-річному киянину, який пережив два інфаркти. Життя чоловіка змогла врятувати лише трансплантація.

Того ж дня ковельські хірурги пересадили й одну нирку 40-річному пацієнту, який два роки був на гемодіалізі. Операція з трансплантації нирки стала сьомою у Ковельській лікарні.

Головний лікар Ковельського МТМО Олег Самчук розповів, що наразі у листі очікування є майже сотня українців, які звертаються у лікарню з останньою надією.

"Ми в Ковелі буквально за кілька місяців пересадили два серця, сім нирок, з яких три посмертно…. Слідом за серцем і нирками ставимо собі за мету пересаджувати печінки, легені і робити усі ті операції, які виконуються у світових центрах трансплантації", – наголошує Олег Самчук.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.