Поради базуються на результатах наукових досліджень та досвіді, отриманому американською армією під час конфліктів в Афганістані та Іраку. Книга поділена на 36 розділів, систематизованих за анатомічними зонами, типом бойових поранень та містить інформацію, що може бути негайно застосована у бойових умовах.

"Невідкладна військова хірургія" – це збірник принципів і практик воєнно-польової хірургії, які сьогодні використовують військові хірурги США. Зібрана інформація являє собою найновіші принципи медичної допомоги під час бойових дій,
— пояснив доцент кафедри неврології державного університету Детройта.

Депутат від "Самопомічі" Наталія Шульга запевнила, що українська медична діаспора активно взялася за допомогу українській державі, в тій справі, в якій могли зайняти роки. Це підручник, базовий підручник по невідкладній військовій хірургії, яким користуються всі вояки Сполучених Штатів. Він був перекладений і стає доступним в українській мові для нас.

Підручники передадуть в медичні служби Прикордонників, Національної Гвардії, Міністерства внутрішніх справ та СБУ. Окрім того примірниками будуть забезпечені військові шпиталі та медичні виші.