Про це йдеться на сторінці НАН України у Facebоok.
Ще один унікальний винахід наших науковців для потреб бійців АТО.В УФТ - Інститут фізики НАН України розробили перев’яз...
Posted by Національна академія наук України on 26 травня 2015 р.
Українські вчені розробили перев'язувальні матеріали на основі радіаційно зшитих гідрогелів, призначені для лікування ран та опіків.
Вчені назвали як мінімум 10 головних переваг матеріалу:
1. Дають миттєвий ефект знеболення – вода, з якої на 90-95% складається гідрогель, одразу охолоджує рану і спиняє процес руйнування тканин.
2. Цілком стерильні.
3. Очищують рану, вбираючи з неї різні виділення.
4. Антисептична функція: склад розчину передбачає можливість додавання різноманітних лікарських препаратів – як у вміст гідрогелю, так і на зовнішню поверхню вже накладеної пов’язки.
5. Пропускають крізь себе воду, отже якщо пов’язку поливати рідкими ліками, знеболювальними, кровоспинними, антисептичними та іншими, то вони безперешкодно потраплять на рану або опік.
6. Захисна функція: мікроби на уражене місце потрапити не зможуть, оскільки їхні розміри є більшими за розміри комірок сітки матеріалу.
7. Не прилипають до рани, що робить процес зняття пов’язки нетравматичним і цілком безболісним.
8. Прозорі, що дає змогу контролювати стан рани, не зазираючи щоразу під пов’язку.
9. Практично герметичні, а отже, можуть стати у пригоді також при попередженні загрози відкритого пневмотораксу.
10. Безпечні, біосумісні та біологічно інертні.
Наразі відсутнє серійне виробництво таких перев’язувальних матеріалів для бійців АТО, тому Національна академія наук звертається до підприємців профінансувати такий бізнес і долучитися до порятунку наших героїв.
Читайте також: Які ґаджети отримала нова українська поліція