Поки ж щеплення роблять препаратами із благодійної допомоги. Система міжнародних закупівель досі не працює. Хоча закон про це ухвалили ще у березні і його вже підписав Президент.

Через такий безлад ще на початку лютого навіть у Києві стала критичною ситуація з вакциною БЦЖ, яку роблять немовлятам. На той момент запасів було лише до кінця квітня. Із вакциною проти туберкульозу найгірша ситуація на Закарпатті.

А на Дніпропетровщині ще в березні вакцини проти дифтерії було 15% від потреби, аналогічно із щепленнями проти коклюшу та правця. Ще гірша ситуація із профілактикою гемофільної інфекції, поліомієліту, кору, паротиту, краснухи. Щеплення БЦЖ в пологових будинках регіону не роблять уже два роки.

На сьогодні ми маємо проблему пізньої закупівлі минулого року і знаходимося в стані очікування поки виконуються договори. Плани на майбутнє — створити систему планування, коли міністерство заздалегідь планує обсяги, кошти. Ми намагаємося прискорити цю процедуру, на сьогодні плануємо, щоб це відбулося десь на початку літа,
— каже Павленко.