Відповідну інформацію повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. Він також пояснив, як змінюватиметься ситуація.

Читайте також Яка ситуація з коронавірусу у світі: щотижневий звіт ВООЗ

В Україні починається осіння хвиля COVID-19

Ми спостерігаємо початок зростання захворюваності, і це початок осінньої хвилі, яка є базовою. Ми поступово реєструємо все більші відносні показники за кількістю хворих,
– заявив Кузін.

Як приклад розповів, що за минулий тиждень було 9,1 тисячі хворих, а станом на 4 вересня – це 11,5 тисячі людей, у яких був діагностований COVID-19 та які захворіли.

"Це очікувано, вже третій рік поспіль у вересні відбувається підвищення рівня захворюваності на COVID-19, і спадати він почне в березні – квітні, а може, і на початку травня", – пояснив головний державний санітарний лікар.

Зростає кількість госпіталізованих

За словами Ігоря Кузіна, ключовим є показник госпіталізацій через коронавірусну хворобу, який збільшується.

Якщо раніше ми фіксували в середньому менш ніж 1 тисячу госпіталізацій за тиждень, то за останні декілька тижнів ця цифра зростає. За позаминулий тиждень це 2,6 тисячі, зараз (мовиться про 4 вересня – 24 канал) близько 3,1 тисячі пацієнтів впродовж тижня госпіталізуються з діагнозом COVID-19,
– сказав Кузін.

Додав, що кожного тижня на 10 – 15% зростає кількість тестувань на COVID-19:

  • за минулий тиждень було проведено 56,5 тисячі тестувань;
  • станом на 4 вересня – 62 тисячі тестів;
  • переважно використовують швидкі тести на рівні первинної ланки меддопомоги.

За даними Кузіна, в наявності ПЛР-систем 1,3 мільйона досліджень, аналогічна кількість є в резерві.

"Цього має вистачити до першого кварталу 2023 року. Також на рівні первинної медичної допомоги доступні близько 1,7 мільйона швидких тестів. Їх вистачить до кінця 2022 року", – пояснив заступник міністра.

Ігор Кузін запевнив, що Україна отримує тести на виявлення COVID-19 як гуманітарну допомогу та купує їх за грантові кошти.

У 2022 році від COVID-19 вже померло мільйон людей

Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що мільйон людей померло від COVID-19 у 2022 році, назвавши це "трагічною віхою", бо існують всі інструменти для запобігання смертей.

У ВООЗ додали, що всього від початку пандемії від коронавірусу померло вже 6,45 мільйона людей.

Зауважте Популярна серед жінок харчова добавка підвищує ризики COVID-19

Дивіться також – росія хоче компенсацію від США за коронавірус: відео