Зменшення кількості смертей та заражень

З 22 по 28 серпня зареєстрували 4,5 мільйона нових випадків COVID-19, що на 16% менше, ніж 19 – 25 серпня. Смертність також знизилася на 13%, приблизно 13 500 летальних випадків.

Також на тему: Скільки триває інкубаційний період коронавірусу: нові дані

У ВООЗ також заявили, що кількість заражень COVID-19 знизилася скрізь у світі, а смертність зменшилася всюди, за винятком Південно-Східної Азії, де вона зросла на 15%, і в Західній частині Тихого океану, де вона зросла на 3%.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус попередив, що з наближенням зими в Північній півкулі можлива поява більш небезпечного нового варіанту COVID-19. Тому експерти очікують на різке зростання госпіталізацій і смертей.

Ситуація з вакцинацією

Тедрос нагадав, що рівень вакцинації, навіть у багатих країнах, все ще занадто низький, зазначивши, що 30% медичних працівників і 20% людей похилого віку залишаються невакцинованими.

Ці прогалини у вакцинації становлять ризик для всіх нас. Будь ласка, зробіть щеплення, якщо ви його не зробили, і ревакцинацію, якщо вам це рекомендовано,
– сказав він.

У США Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів у середу схвалило перше оновлення вакцин проти COVID-19 – бустерні дози, спрямовані проти найпоширенішого сучасного штаму Омікрон. Влада заявила, що ін'єкції можуть початися протягом кількох днів.

До цього часу вакцини проти COVID-19 були націлені на оригінальний штам коронавірусу, навіть коли з’явилися інші мутації. Нові бустерні дози в США є комбінованими або "двовалентними" уколами. Вони містять половину оригінального рецепта вакцини та половину захисту від найновіших версій Омікрону, які називаються BA.4 і BA.5, вони вважаються найбільш заразними.

Раніше цього місяця Британія вирішила, що запропонує дорослим віком від 50 років інший варіант ревакцинації від Moderna, комбіновану щеплення, націлене на початковий штам омікрон BA.1.

Європейське агентство з лікарських засобів розглядає дозвіл на комбіновану вакцину проти COVID-19, включаючи BA.1, виробництва Pfizer-BioNTech і Moderna. Ще одна версія вакцини Pfizer-BioNTech, що містить субваріант Омікрону BA.5, також розглядається регулятором ЄС.