Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба поспілкувався з китайським колегою Ван Ї у телефонному режимі. Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

До теми Меркель пропонує Росії допомогу для реєстрації вакцини "Супутник-V" в ЄС

Кулеба подякував за допомогу китайського уряду у боротьбі з пандемією у 2020 році та попросив Ван Ї посприяти якнайшвидшому наданню дозволу на експорт вакцини від Sinovac до України.

Ми розглядаємо питання співпраці щодо вакцини не просто як міжурядову угоду, а як взаємодію між народами Китаю та України,
– заявив Кулеба.

Ван Ї відповів, що Китай і надалі готовий підтримувати Україну в боротьбі з коронавірусом COVID-19 до повної перемоги над вірусом. Сторони також відзначили зростання обсягів торгівлі на 20% – до рекордних 15 мільярдів доларів.

Результати випробувань вакцини CoronaVax від компанії Sinovac: що відомо

  • У людей, які отримали щеплення, вироблялась антитіла проти SARS-CoV-2.
  • Добровольці, які таки інфікувалися коронавірусом після вакцинації, мали лише помірні симптоми хвороби, подібні до застуди.
  • Жоден вакцинований доброволець не захворів на найважчу форму коронавірусу, яка призводить до смерті. Тобто для важких симптомів хвороби рівень ефективності препарату становив 100%. Це може зменшити навантаження на лікарні.