Під час брифінгу в Ангели Меркель журналісти запитали, чи підтримує вона появу російської вакцини "Супутник-V" на європейському ринку та спільне її виробництво. Про це повідомляє t-online.de.

До теми Бродський поширює фейки про "підпільну вакцинацію" в інтересах Росії і "Супутник V", – Іванов

Меркель розповіла, що Європа могла б співпрацювати з Росією гуманітарно. І навіть запропонувала допомогу у подачі заявки до європейського регулятора EMA.

Можна разом працювати в гуманітарній сфері. Заявка подана EMA. І я запропонувала, щоб наш інститут Пауля Ерліха міг би надати підтримку Росії у цій процедурі в EMA. Якщо вакцина буде схвалена EMA, можна говорити про спільне виробництво,
– заявила Меркель.

Вона додала, що пропонувала підтримку німецького регулятора під час особистої бесіди з Путіним. Але ця допомога полягає лише в оформленні документації.

Російська вакцина проти COVID-19 "Супутник-V": що відомо

  • Поки що світові експерти не побачили жодних об'єктивних даних щодо ефективності російської вакцини.
  • Навіть розробники "Супутник-V" декілька разів то підвищували, то знижували фіксований рівень ефективності препарату.
  • Фактично 60% росіян відмовилися від вакцини вітчизняного походження.
  • Люди, які вже пережили вакцинацію "Супутником V", скаржаться на побічні ефекти. Зокрема, підвищену температуру тіла та біль. Але заради справедливості варто зауважувати, що ці побічні ефекти є нормальними.
  • Угорщина схвалила використання російської вакцини від коронавірусу "Спутник V". Тимчасовий дозвіл діятиме упродовж 6 місяців.
  • Вакцинація російським препаратом вже розпочалася в Білорусі.