Джерело: The Economist

У своїх прогноз аналітики опираються на угоди про постачання вакцин, обмеженість виробництва, невпевненість у вакцинах, а ще кількість населення і доступність медпрацівників.

До теми Україна вже в лютому почне вакцинацію проти COVID-19, – Шмигаль

Найімовірніше, що найшвидший масовий доступ до вакцини отримають мешканці Європи, США, Сінгапуру, ОАЕ і Гонконгу. Аналітики прогнозують, що в цих країнах вакцина буде доступна в широкому доступі вже до кінця 2021 року.

Натомість Росія, Китай та Індія використовуватимуть власні вакцини проти коронавірусу. Через високу щільність населення програма масової імунізації в цих країнах може розтягнутися до кінця 2022 року.


Доступ країн до вакцинації / Інфографіка The Economist

Затримка вакцинації в Україні: що відомо

  • Станом на січень 2021 року Україна підписала угоду лише з одним постачальником вакцин – китайською компанією Sinovac. Держава має закупити 5 мільйонів доз препарату. Але угода може обірватися, якщо ефективність вакцини становитиме менш ніж 70%.
  • Нині переговори ведуться ще з 2 виробниками. Подробиці угоди поки не розголошують.
  • Раніше головний санлікар країни та заступник очільника МОЗ Віктор Ляшко розповів, що шанси появи вакцини від Pfizer та BioNTech на українському ринку – нульові. Кількість вакцин обмежена, а у самої компанії все розкуплено задовго наперед.
  • Голова держпідприємства "Медичні закупівлі" Арсен Жумаділов раніше розповів, що ще з весни 2020 року МОЗ повинно було підписати принаймні 4 – 5 угод із кількома виробниками, які тоді ще розробляли вакцини за різними технологіями. І, якби не зволікання МОЗ, нині Україна могла б мати вже 2 контракти про закупівлю 2 різних вакцин.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов не вважає, що Україна пасе задніх й називає заяви критиків "маніпуляцією".
  • Перший етап вакцинації в країні повинен розпочатися у лютому 2021 року. Препаратами, які країна отримає у рамках програми COVAX для вакцинації груп ризику. МОЗ очікує отримати 700 тисяч доз вакцин від китайської компанії Sinovac і ще 210 тисяч від Pfizer.

Етапи вакцинації в Україні / Інфографіка 24 каналу