Про готовність України до запуску COVID-сертифікатів розповів головний санітарний лікар та заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Читайте також До України летить Pfizer: Ляшко розповів, кого планують вакцинувати

Перспектива впровадження COVID-сертифікатів в Україні

Він зазначив, що Україна бере участь у 2 робочих групах з введення таких сертифікатів – від ВООЗ та від ЄС.

Вони пропонують певні привілеї для вакцинованих або людей з імунітетом в умовах карантинних обмежень. Тобто відвідувати концерти, кінотеатри, торгові центри тощо. Що конкретно – це ще не вирішено,
– повідомив заступник міністра.

За його словами, наразі всі дані про вакцинацію вносять в електронну систему охорони здоров'я. Окрім того, працює група спеціалістів з МОЗ, НСЗУ і Мінцифри, яка взаємодіє з ВООЗ і ЄС та напрацьовує технічні моменти, які одразу після запровадження в ЄС введуть і в Україні.

"Ми не будемо білою вороною. Що буде затверджено ВООЗ – те буде і в нас, що буде в Євросоюзі – те буде і в нас", – наголосив Ляшко.

Він додав, що Максим Степанов заявляє, що Україна буде готова запустити такі сертифікати до 1 липня 2021 року.

Ляшко відзначив, що в ЄС та Ізраїлі заявили, що будуть визнавати щеплення усіма вакцинами, які мають дозвіл від ВООЗ. Що стосується вакцини від Sinovac, то наразі вона ще чекає на дозвіл.

Радимо ознайомитися Сертифікати та паспорти вакцинації: як українцям готуватися до подорожей

COVID-паспорти в ЄС

  • У країнах Євросоюзу у червні 2021 року планують запровадити COVID-паспорти.
  • Це дозволить здійснювати подорожі в європейські країни тим громадянам, які вакцинувалися від коронавірусу схваленими в ЄС препаратами.
  • Наразі таких вакцин в ЄС 4 – Pfizer, Moderna, Johnson&Johnson і AstraZeneca.