Як пояснив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, основною частиною вакцини планують вакцинувати освітян.

Важливо Запас препарату на межі: Ляшко розповів, коли в Україну прибуде нова партія AstraZeneca

Ляшко зазначив, що Україна повинна отримати загалом 473 850 доз вакцини. Її доставлять протягом наступного тижня, але не однією поставкою, а впродовж 3 – 4 днів.

За словами головного санітарного лікаря, ці вакцини будуть спочатку прийматися на національний склад, а розподіл по областях відбуватиметься після прибуття останньої партії: саме з нею повинен прибути розчинник, необхідний для приготування дози для щеплення.

Сьогодні ми очікуємо, що перша поставка прийде у вівторок (18 травня – 24 канал),
– уточнив Ляшко.

Кого щепитимуть Pfizer

Заступник міністра охорони здоров'я зауважив, що більша частина з майбутньої поставки, а саме 378 тисяч доз, зарезервована за освітянами. Нею планується щепити 189 тисяч працівників закладів освіти різних рівнів, зарезервувавши за ними відразу другу дозу.

Решта доз буде призначена для вакцинації осіб з пріоритетних груп з 1 та 2 етапів вакцинальної кампанії, які з різних причин не отримали щеплення раніше.

Що відомо про Pfizer в Україні

Раніше Україна уклала контракт з американською фармацевтичною компанією Pfizer щодо постачання додаткових 10 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу. Згідно з домовленостями, Україна отримає:

  • 500 тисяч доз у травні – червні;
  • 4,5 мільйона доз у липні – вересні;
  • 15 мільйонів доз у четвертому кварталі 2021 року.

Додамо, що вакцинацію Pfizer в Україні розпочали 18 квітня.