Також він закликав українців разом, без маніпуляцій, свідомо виконувати протиепідемічні обмеження та робити свій вклад у подолання пандемії коронавірусу. Про це Ляшко розповів на фейсбук-сторінці.

Також читайте Це неможливо, – Ізраїль спростував інформацію про "таємну вакцину" українських чиновників

Чи відома дата постачання

Коли саме почнеться постачання вакцини та COVID-вакцину якої саме компанії отримає Україна, у міністерстві не розповіли.

Отримали від COVAX лист про можливість постачання в країну м-РНК вакцини вже найближчим часом,
– заявив Ляшко.

Раніше Ляшко стверджував, що в Україні застосовуватимуться лише ті вакцини від коронавірусної інфекції, які успішно завершили третю фазу клінічних випробувань.

Що таке COVAX?

COVAX — світова ініціатива задля імунізації проти COVID-19 та подолання гострої фази пандемії. Її мета – максимізувати шанси на успішну розробку вакцин проти коронавірусу та виготовлення їх у кількості, необхідній для подолання кризи. А також гарантувати, що платоспроможність не стане перешкодою для доступу до них.

Вакцинація в Україні: коротко

  • За даними Офісу Президента, Україна отримає 1,8 мільйона доз вакцини проти COVID-19 за підписаним МОЗ контрактом з китайською компанією Sinovac Biotech, за ціною 504 гривні за дозу.
  • Її постачання очікується в максимально короткі терміни. Першу партію вакцини в кількості 700 тисяч доз мають доставити в Україну упродовж 30 днів після офіційної реєстрації. Згодом було уточнення, що мовиться про 1,9 мільйонів доз вакцини, які постачатимуть у лютому.
  • Водночас Україна очікує на перші постачання вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19 за програмою COVAX у березні 2021 року.