До угорської столиці вакцину з Росії доправили спецбортом "Аерофлоту". Процесом надходження вакцини та інформацією про її отримання поділився на власній фейсбук-сторінці глава МЗС Угорщини Петер Сійярто.

Тим часом Франція планує розпочати масову вакцинацію проти COVID-19 через 2 місяці

Зразки вакцини російського виробництва прибули до Будапешта. Тепер угорським експертам належить почати дослідження, щоб прийняти максимально обґрунтоване рішення,
– зазначив він.

Як повідомив голова угорського МЗС Петер Сійярто, у країну прибули 10 зразків, які протестують у лабораторії, перш ніж використовувати.


Російська вакцина у Будапешті / Фото з соцмереж Сійярто

Зауважимо, що Європейська комісія застерігала Будапешт, що буде змушена вжити заходів проти Угорщини, якщо та спробує купити не сертифіковану в ЄС іноземну вакцину. Зокрема йшлося й про вакцину, виготовлену в Росії.


Угорщина отримала 10 зразків COVID-19 / Фото з соцмереж Сійярто

Згідно з правилами ЄС, вакцина "Супутник V" має отримати спеціальний дозвіл від Європейського агентства лікарських засобів, перш ніж вона зможе продаватися в кожній із країн ЄС.

Що не так із російською вакциною: коротко

  • Ще у серпні світова спільнота з недовірою поставилась до російського препарату.
  • Приміром, у США розкритикували вакцину та сказали: вона "настільки недопрацьована, що до її впровадження навіть немає серйозного інтересу".
  • Окрім того, головний інфекціоніст США вказав на те, що Москва так і не закінчила всі етапи її клінічних випробувань.
  • Тим часом у ВООЗ переконані, що допуск російської вакцини за наявними результатами великих клінічних досліджень суперечить міжнародній практиці.