Сумні статистичні дані смертності від коронавірусу розповів Віктор Ляшко під час брифінгу МОЗ.

Читайте також: Як бути в одному домі з людиною, у якої підозрюють або виявили коронавірус: поради Супрун

За його словами МОЗ отримує багато запитань з приводу нових карантинних обмежень, зокрема щодо заборони виходити з дому старшим людям.

Чому саме так відбувається, Ляшко навів декілька прикладів зі статистики смертності за минулу добу.

Відтак, за останні 24 години в Україні від COVID-19 померли: чоловік, якому був 71 рік, чоловік 60 років із серцево-судинними захворюваннями, жінка 84 роки із супутньою патологією, чоловік 77 років із серцево-судинними захворюваннями.

Віктор Ляшко
“В Україні у людей старше 60 років, на жаль, в більшості є хронічні захворювання. Ці хронічні захворювання призводять до несумісних з життям станів у випадку зараження коронавірусом. Саме тому, було прийнято рішення, обов'язкової самоізоляції – щоб унеможливити ризики інфікування людей, які мають супутні захворювання, або не мають, (але теж перебувають в групі ризику через вік – ред. Здоров'я 24) ”.

Уряд постановив, що люди, які досягли 60-річного віку зобов'язані перебувати на самоізоляції.

Що повинна робити людина на самоізоляції:

Зобов'язана зазначити місце самоізоляції і інформацію про засоби зв'язку (номер телефону), короткі відомості про стан здоров'я і хронічних захворюваннях. Усі дані вносяться до відповідних інформаційних систем (до прикладу, мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг).

Якщо особа на самоізоляції поширить неправдиву інформацію про свою локацію, засоби зв'язку та не буде дотримуватися відповідальності, людину притягнуть до адміністративної відповідальності.

У випадку порушення режиму самоізоляції, що спричинило тяжкі наслідки, зокрема, смерть третіх осіб, людину чекає кримінальна відповідальність.

Водночас, якщо людині на самоізоляції не можуть близькі допомогти придбати необхідні речі, їй дозволяється виходити у продуктові магазини та аптеки не більше за 2 км від місця самоізоляції, за умови використання засобів індивідуального захисту.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.