Карантин у Чернівецькій області поширять на всі кінотеатри, театри, розважальні заклади, спортивні комплекси, басейни, лазні. Їх вирішили закрити на засіданні комісії з надзвичайних ситуацій.

Дотеми Через коронавірус у Чернівцях закрили "Калинівський ринок" – один з найбільших в країні

Яких заходів безпеки вжили у Чернівцях

  • З 4 березня ввели карантин у навчальних закладах.
  • Скасували сеанси кіно, вистави у театрах, закрили спортивні клуби.
  • Закрили всі базари, включно з найбільшим у Західній Україні "Калинівським ринком". Працюватиме лише сектор із продуктами.
  • Заборонили всі масові заходи, у яких бере участь понад 50 осіб. Не стосуватиметься це засідань обласної та місцевої ради.
  • Поки ситуація є напруженою, будуть проводити подворовий обхід: оглядатимуть людей, які повернулися з країн, де зафіксовано COVID-19.
  • Тим особам, які перебувають на обсервації, доставлятимуть продукти, воду і ліки.

Коронавірус у Чернівцях: основне

Перший випадок зареєстрували 3 березня. Захворів 39-річний чоловік, який мандрував Італією разом із дружиною. Найближчі особи, з яким він контактував, зокрема і сама дружина, не заразилися. Перевіряли навіть прикордонників, які вимірювали чоловіку температуру перед в'їздом в Україну. Це підтвердили тести на коронавірус.

Важливо! 13 березня померла 71-річна жінка з Радомишля. Вона стала першою жертвою коронавірусу в Україні.

Відтоді у місті ввели карантин: навчання і масові заходи скасували. Зазначимо, що обмеження почали діяти на понад 10 раніше, ніж в усій іншій Україні.

Другий випадок підтвердили 12 березня: захворів чоловік пенсійного віку. На відміну від першого випадку, чоловік отримав вірус від контактної особи. Сам він не був за кордоном, але з Італії нещодавно повернулася його дружина.

Дивіться відео: як вберегтись від коронавірусу