Це лабораторія Українського центру грипу. Її дороге обладнання і сучасні реагенти дозволяють фахівцям встановити, який вірус домінує цьогоріч.

Перші дослідження довели, що українці хворіють на той же грип, що і європейці.

81 % належить до вірусів типу В. Ми сподіваємось, коли ми їх відправимо, то підтвердиться, що це ті ж віруси, які циркулюють в Європейському регіоні,
— пояснює завідувач лабораторії.

Експерти кажуть – окрім щеплення, інших дієвих засобів профілактики грипу немає. Цього року українці майже не вакцинувалися. Загалом перехворіло понад три з половиною мільйони людей.

На сьогоднішній день у нас в Україні перехворіло 9,1 % населення. У найбільш "урожайні" роки захворювало 17-18% населення. Тобто, на сьогодні можна вважати, що це епідемічний підйом середньої інтенсивності,
— кажуть в українському центрі з контролю та моніторингу захворювань МОЗ.

Втім, нехтувати здоров'ям не варто. Лікарі категорично не радять переносити недугу на ногах. А починати лікування варто за перших симптомах. Інакше серйозних ускладнень від грипу не уникнути.

У центрі грипу прогнозують, вже за тиждень спалах вірусу почне стихати. А поки не завадять і звичні для кожного засоби профілактики.