Реакція британців щодо вакцинації дуже різна, але здебільшого, позитивна. Про це повідомив в ефірі 24 каналу журналіст Андрій Остальський.

До теми Перша людина отримала вакцину від коронавірусу: хто ця щасливиця

День перемоги над COVID-19

За його словами, Велика Британія у 2021 році отримає 200 мільйон доз вакцин.

Це Victory Day, день перемоги, від слова "вакцина". Всі газети пишуть про це,
– зазначив Остальський.

Хто отримає вакцину

Журналіст відзначив, що, перш за все, вакцину отримають:

  • люди старшого віку з будинку пристарілих;
  • персонал, який їх доглядає;
  • люди, старші за 80 років.

Потім щеплюватимуть осіб, відповідно до їхнього віку: старших за 75 років, 70 років, 65 років тощо. Врешті решт, усі британці, старші за 50 років, а також люди, які мають хронічні захворювання отримають вакцину Pfizer.

Хто входить в інші групи для вакцинування

Всього є 9 груп, яких вакцинуватимуть. Наприклад, до другої групи належать лікарі, зокрема ті, які працюють в інфекційних відділеннях.

Скільки зроблять щеплень

Експерт відзначив, що нікого не змушуватимуть вакцинуватися. Це буде добровільне рішення.

Кожна лікарня отримуватиме в день 300 – 400 доз. У Великобританію наразі доставили 800 тисяч. На думку журналіста, є ризики, що 1 січня, коли країна де-факто вийде з Європейського Союзу, відбудеться параліч транспортного сполучення. Але навіть на цей випадок у влади є план.

В такому разі військові літаки привозитимуть вакцину з Бельгії, де її й виробляють. Наразі працює 50 лікарень, де роблять щеплення. Вже у 2021 році їх має бути 70.

Чи можуть продавати вакцину в аптеках

Поки немає вакцини фізично, аптеки не можуть її продавати. Остальський додав, що поки вона перебуватиме лише в міністерстві охорони здоров'я.