На жаль, серед цих 130 країн опинилася й Україна. У нас вакцинацію обіцяють почати у лютому 2021 року.

Важливо AstraZeneca: що відомо про вакцину, якою щепитимуть українців

Очільник ВООЗ додав, що якщо не вбити вірус у кожній країні, світ може повернутися до початкового етапу, а нові штами коронавірусу навчаться "обходити" вакцину.

Майже 130 країн досі не ввели жодної вакцини. Кращий спосіб захистити населення своєї держави – ділитися вакциною, щоб інші могли зробити те ж саме,
– сказав Гебреісус.

Експертка ВООЗ Марія ван Керкхове заявила, що темпи поширення коронавірусу у світі сповільнюються. Водночас вона закликала продовжувати дотримуватися обмеження. За її словами, ВООЗ щодня фіксує скорочення виявлених випадків зараження.

Це відбувається внаслідок цілого ряду факторів, але в першу чергу завдяки тим заходам, які впроваджують країни і які дозволяють переривати ланцюжка передачі й запобігати новим випадкам,
– сказала ван Керкхове.

Також вона підкреслила, що важливу роль у цьому зіграла вакцинація.

Що цьому передувало

  • Раніше в ООН підтвердили, що деякі країни закуповують вакцини від коронавірусу понад своїх потреб. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав країни ділитися вакцинами, адже "вакционалізм приречений на провал".
  • Водночас ВООЗ звинуватила багаті країни у скуповуванні більшої частини вакцин від коронавірусу. Через такі дії найбідніші країни можуть залишитися без доступу до COVID-вакцин.

Вакцинація в Україні: головне

  • Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що вакцинація в Україні розпочнеться 15 лютого. Однак у випадку форс-мажорних обставин дату можуть змістити на пізніший час.
  • Уряд підготував план компанії вакцинації населення. "Дорожня карта" складається з 5 етапів.
  • Спершу українців щеплюватимуть препаратом від Pfizer-BioNTech, згодом країна отримає вакцину від AstraZeneca.
  • За прогнозами очільника МОЗ Максима Степанова, до кінця місяця мають вакцинувати 500 тисяч українців.


Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу