Про держзакупівлю ліків

За її словами, процес нормальних закупівель часто супроводжувався корупційними схемами. Тому було прийняте рішення питання закупівель лікувальних препаратів передати міжнародним організаціям, а саме ВООЗ та ЮНІСЕФ, аби відійти від старої системи і сформувати нову прозору модель закупівель.

На сьогодні, як вона розповіла, зареєстровано декілька пакетів законопроектів, котрі передбачають вирішення питання передачі бюджетних коштів у міжнародні організації, аби вони передали в Україну виключно лікувальні препарати.

Позиція ВООЗ та ЮНІСЕФ показує, що вони готові сьогодні допомагати Україні. Особливо це стосується вакцинації, — сказала Сисоєнко.

Російські ліки

На сьогоднішній день, Міністерство охорони здоров'я буде у повній мірі продовжувати закупівлі за старими умовами.

"Багато років ми проводили вакцинацію не якісним препаратом, відповідно, ми мали плачевні наслідки і як результат, батьки зараз виступають проти вакцинації в цілому", — розповіла заступник голови комітету з питань охорони здоров'я.

Тому, можливо вакцини із ЮНІСЕФ виштовхнуть із ринку російські вакцини.

Медична реформа

Будь-які реформи, за її словами, потребують гроші, а також взаємозв'язок між органом законодавчої влади та міністерством як виконавчої влади.

Буде ефективним впровадження механізму страхової медицини. Тому що є люди, які готові заплатити, а є велика кількість людей, які не можуть оплатити медичні послуги. І ми не маємо права залишати їх без цих послуг,
— сказала Сисоєнко.