Вчені виявили принципово новий механізм, який допомагає стовбуровим клітинам лікувати пошкодження тканини серця і це не звичайна замісна регенерація. Висновки опубліковані на сайті Медичного центру Дитячої лікарні в Цинциннаті.

Читайте також: Для сердечників пропонують новий спосіб лікування

Команда провела експерименти з гризунами, яким вводили ін’єкції живих і мертвих стовбурових клітин – мононуклеарних клітин кісткового мозку.

Медицина майбутнього: лікування стовбуровими клітинами

Як діють стовбурові клітини

Стовбурові клітини викликали гострий запальний процес, який провокував відповідні реакції – загоєння пошкодженої ділянки серця.

Вроджений імунітет різко змінював клітинну активність навколо пошкодженної ділянки, знижуючи процес фіброзу, – зазначили автори дослідження.

Фіброз – що це?

Фіброз передбачає розростання сполучної тканини з рубцем, що в подальшому знижує функцію серця.

Вчені помітили, що впоратися з проблемою можна за допомогою ін’єкцій стовбурових клітин, які провокують запалення та сповільнюють фіброз.

В ході дослідження, вчені також помітили, що користь серцю приносять не лише ін’єкції стовбурових клітин, але й полісахарид зимозан, який призначений для стимуляції вродженої імунної відповіді.

Іншим важливим відкриттям став механізм лікування.

Наші експерименти довели, що стовбурові клітини або інші терапевтичні засоби повинні вводитися безпосередньо в орган навколо пошкодженої області, – заявили автори.

Такі висновки суперечать більшості проведених клінічних досліджень, де клітини вводилися в організм через кровотік.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.