Під час ранкового брифінгу Степанов зауважив, що для МОЗ питання трансплантації є одним із пріоритетних напрямів розвитку охорони здоров’я, повідомляє 24 канал.

До теми Стали відомі ціни на трансплантацію органів в Україні

Напередодні в Україні створили спеціальний підрозділ, який займається виключно питаннями трансплантації. Втім, поки що Україна стикається з низкою проблем у цій галузі, зокрема: нерозвиненість донорського етапу, необхідність розвитку системи центрів трансплант-координації, відсутність відповідного обладнання в лікарнях та підготовка хірургів.

Максим Степанов
“Є багато питань, які нам потрібно вирішити для розвитку трансплантації в Україні. Перш за все це нерозвиненість донорського етапу, що пов'язано з відсутністю практики діагностики смерті мозку. Також питання є в розвитку трансплант-координації. У нас є центр трансплант-координації, і нам треба створити такі центри, створити трасплант-координаторів у всій країні. Це люди, які безпосередньо займаються технічним забезпеченням під час трансплантації”.

Нині в Україні трансплантацію органів можуть здійснювати 19 закладів охорони здоров’ та 6 закладів на проведення трансплантації кісткового мозку.

Степанов розповів, що на 2020 рік коштом держбюджету в Україні передбачено фінансування трансплантації в розмірі 112 мільйонів гривень.