Китай закликали до відповідальності

Текст доповіді опублікував старший республіканець Комітету по закордонних справах Майкл Маккол. Він наголосив, що влада США повинна закликати Китай до відповідальності.

До теми Препарати від Pfizer і Moderna здорожчали для ЄС: скільки коштує 1 доза вакцини від COVID-19

Зокрема, республіканці вважають, що Конгрес повинен накласти санкції на вчених з уханьської лабораторії, а також на представників Комуністичної партії Китаю.

Деталі

У причетності до події звинувачують і зоолога Пітера Дасзака, який представляв США у складі міжнародної групи експертів. Республіканці вважають, що він повинен постати перед судом.

Що відомо про походження COVID-19

  • У березні 2021 року ВООЗ оприлюднила доповідь про 4 можливі сценарії появи коронавірусу. Найімовірнішим варіантом вважають передачу вірусу від кажанів до людей через якусь іншу тварину.
  • Натомість у Державному департаменті США не задоволені результатами розслідування. Попередньо там уже підготувала звіт про походження COVID-19. У ній вказали, що гіпотеза походження вірусу з лабораторії у китайському Ухані правдоподібна, тож її потрібно дослідити ретельніше.
  • Тим часом Китай припинив співпрацю з ВООЗ щодо дослідження походження вірусу, уряд країни не допустив дослідників організації до деяких об'єктів.