У січні експертна місія ВООЗ їздила в Китай досліджувати джерело COVID-19. Але це не допомогло з'ясувати подробиці про походження коронавірусу.

До теми Світ – на порозі третьої хвилі коронавірусу, – важлива заява ВООЗ

Тепер ВООЗ вирішила, що дослідження повинні проводитися в п'яти основних напрямках. Один з важливих напрямків – контроль лабораторій і дослідницьких установ, які діють в регіоні, де в грудні 2019 року були виявлені перші випадки захворювання людей.

Ми очікуємо, що Китай підтримає цей новий етап наукового процесу, поділившись усіма відповідними даними в дусі прозорості. Точно так само ми очікуємо, що всі держави-члени підтримають науковий процес, утримуючись від його політизації,
– розповів глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус.

Розслідування ВООЗ про походження COVID-19: основне

  • У березні 2021 року ВООЗ оприлюднила доповідь про 4 можливі сценарії появи коронавірусу. Експерти тоді вказали, що найімовірніше коронавірус SARS-CoV-2 виник внаслідок передачі вірусу від кажанів до людей через якусь іншу тварину.
  • Натомість у Державному департаменті США не задоволені результатами розслідування. Держсекретар Ентоні Блінкен вважає, що наявної інформації про коронавірус недостатньо.
  • Днями Національна лабораторія уряду США підготувала звіт про походження COVID-19. У ній вказали, що гіпотеза походження вірусу з лабораторії у китайському Ухані правдоподібна, тож її потрібно дослідити ретельніше.
  • Тим часом влада Китаю підливає масла у вогонь. Перший рік пандемії Китай не пускав дослідників ВООЗ до країни, потім фахівцям передавали підозрілу документацію й навіть обмежували доступ до деяких об’єктів.