Про це пише Міністерства охорони здоров'я України на офіційному сайті.
Читайте також: В Одесі від кору померла 10-місячна дитина
Повідомляється, що вакцину для імунізації закупили за гроші з бюджету. Для проведення вакцинації вже додатково замовлено 392 тисячі доз вакцини для профілактики захворювання на кір.
Таке рішення було прийнято у зв'язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих,
– йдеться у повідомленні.
Зазначається, що з початку року 40 відсотків усіх хворих становлять саме дорослі. У МОЗ звертають увагу на те, що найбільшого поширення кір набуває у групах, які проживають у спільному просторі. Мова йде про військових, бійців ООС, студентів, а також освітян та медиків.
"Вакцина проти кору є у наявності в усіх регіонах. Для щеплень КПК (від кору, паротиту, краснухи) в Україну наразі постачається вакцина "Пріорикс" виробництва "Глаксо Сміт Кляйн", вона якісна, ефективна і безпечна, надається державою безоплатно. Станом на 31 травня 2018 року, в Україні наявні 954 тисячі доз вакцин, також очікуються подальші поставки вакцини КПК. Якщо в окремому лікувальному закладі вакцина відсутня, необхідно звернутися до департаменту/управління охорони здоров'я ОДА", – наголошують у Міністерстві охорони здоров'я України.
З початку року в Україні захворіли на кір 19 249 людей, з них 7825 дорослих та 11 424 дитини. Наразі зареєстровано вже десять смертельних випадків.
Нагадаємо, що у частині Нацгвардії, яка дислокується у селищі Жеребковому на Одещині, зафіксували спалах кору. Частина бійців уже одужала.
Що таке кір? Це одне з найбільш заразних вірусних захворювань, що передається повітряно-крапельним шляхом. Проте вірус кору є достатньо чутливим до впливу зовнішнього середовища і гине під час кип’ятіння чи дезинфекції. За кімнатної температури в приміщенні збудник залишається активним впродовж двох днів. Оптимальною ж для вірусу є температура нижче 15 градусів: тоді він зберігається довго. Тож медичні працівники рекомендують, перш за все, якомога частіше провітрювати приміщення та робити вологе прибирання.